Výrobce kancelářského nábytku Bene

Výrobce kancelářského nábytku Bene

BENE Nábytek

BENE je přední světový výrobce kancelářského nábytku, který dlouhodobě udává designové trendy v oblasti pracovního prostředí.

Díky své inovativní práci a významnému ovlivňování směru vývoje designu pracovního prostředí obdržela firma BENE mnoho designových ocenění od uznávaných autorit, jakými jsou například Red Dot, iF Product Design, Designpreis, a dalších.

Se širokým portfoliem vlastních produktů, doplněným o produkty partnerských značek, zajišťuje BENE jako konzultant, výrobce i dodavatel maximální možnosti pro uspokojení zájmů i potřeb svých zákazníků.

Roční produkce

  • Více než 100.000 pracovních míst
  • Obrat 2013 >200 milionů EUR
  • Počet zaměstnanců: >1100
  • Postavení v oboru: číslo 5 v Evropě
  • 87 obchodních zastoupení v 35 zemích
  • Podíl exportu: 75 %
  • Vedení společnosti a hlavní výrobní závod:
    Waidhofen an der Ybbs - Rakousko
  • V ČR zastoupení od roku 1993

Zastoupení pro Českou republiku, společnost BENE Praha, spol. s r.o., byla založena v roce 1993, jako 100% dceřiná společnost mateřského koncernu BENE AG. V roce 2013 byla v rámci restrukturalizace mateřské společnosti, spolu s dalšími evropskými zastoupeními, formou management buy-outu převedena na své manažery. Ti se tak stali jejími vlastníky a pokračují v práci pobočky na bázi franchisingového výhradního zastoupení značky BENE.

KANCELÁŘSKÝ NÁBYTEK BENE

Společnost BENE vyrábí kancelářský nábytek již déle než 50 let. Za tu dobu si troufáme tvrdit, že o něm něco málo víme :-). Přesto však neustáváme ve vývoji, investujeme do výzkumu moderních trendů, a proto je svými produkty pomáháme vytvářet.

Kancelářský nábytek již dávno neznamená jen stůl, pracovní židli a kontejner. Moderní pracovní prostředí je složeno z různých typů pracovišť, multifunkčních zón, je zaměřeno na interakci a komunikaci. Jedním z příkladů moderního řešení pracovního prostředí je naše produktová řada PARCS. Je inspirována prostředím městského parku. Ten je dokonale multifunkčním prostředím, v němž můžeme odpočívat, ale i pracovat, soustředit se, ale i komunikovat, strávit chvíli o samotě, ale i potkat zajímavé lidi. A přesně tyto funkce se snažíme prostřednictvím řady PARCS implementovat do pracovního prostředí.

( originální text společnosti BENE )